събота, 7 ноември 2009 г.

Ръгби Лийг

За мен тази разновидност на ръгби определено е по-безинтересната, докато ръгби юниън е любимият ми спорт. Днес обаче смятам да последвам една тенденция в представянето на най-слабия отбор - Франция - в турнира Четири нации.

Срещу Англия французите водеха на полувремето и загубиха с 34-12. Срещу Нова Зеландия губеха с 16-6 на полувремето, намалиха до 16-12 в началото на втората част и загубиха с 62-12. Очевидно имат проблем с физическата издържливост. Смятам да заложа на тях с хандикап за първото полувреме в днешният им мач срещу Австралия. Линията в Бетфеър е 25.5 (при 50.5 за целия мач), което означава че ще спечелим дори Австралия да води с 4 пълни есета (24 точки) на почивката. Гоним коефицент от порядъка на 1.83.
Друг вариант за игра е да се заложи на Франция +50.5 за краен резултат, а на полувремето този изход да се лейне (или да се бакне Австралия -50.5) за да се получи зелен пазар.